Ładowanie Spektakle

« All Spektakle

  • To event minęło.

Baczyński

25 października 2018 godz. 11:11

Sztuka, przedstawienie, bilety, wydarzenie, czytanie baczyńskiego, poeta, aktor, teatr Opole

Spektakl BACZYŃSKI to nie tylko krótka lekcja historii dla młodzieży i spotkanie z genialną poezją 23-letniego Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jest to przede opowieść o młodym człowieku,  utalentowanym i najważniejszym obok Gajcego poecie Pokolenia Kolumbów. Jest to również historia zwyczajnego chłopaka, któremu w jednej chwili wojna i okupacja przekreśliła wszystkie marzenia.

Spektakl w reżyserii i wykonaniu Andrzeja Czernika

(…)Andrzej Czernik po raz kolejny zaoferował wielbicielom teatru i poezji porcję artyzmu. Oszczędna scenografia Grzegorza Salamona, w której każdy element ma coś do przekazania. Znakomity pomysł szukania inspiracji w stertach szpargałów – przeglądanych na kolanach. Emocje bohatera, który znał Baczyńskiego, a później Baczyńskich, był z nimi w różnych chwilach. Mnóstwo pytań, żadnych odpowiedzi – bo nie sposób nadążyć za błyskotliwą wrażliwością Poety, którego często odbieramy jak piękną piosenkę w słabo znanym języku(…)

(…)W bieżącym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Spektaklem o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, którego premiera odbyła się 7 kwietnia 2018 roku, opolski Teatr Ekostudio włączył się w nurt rozważań, pokazując, jak wiele my, Polacy, straciliśmy.

RECENZJE SPEKTAKLU:
–  Henryk Mazurkiewicz – „Tak dokładnie wiedzieć, że się umrze… teatralny.pl   TUTAJ
–  Andrzej Byra e-teatr  „Baczyński – człowiek, który nie został malarzem”   e-teatr  TUTAJ

MAŁA SCENA

premiera 7 kwietnia 2018

 

 

Szczegóły

Data:
25 października 2018
Godzina:
11:11 - 19:07

Miejsce

mała scena

Reżyser

reż. Andrzej Czernik
Telefon:
77 453 94 36
Email:
bilety@teatrekostudio.pl