Strip-Tease na pełnym morzu

premiera 21 listopada 2009 r.

STRIP-TEASE, NA PEŁNYM MORZU – to dwie jednoaktówki opowiadające o naszych lękach i pragnieniach w sposób humorystyczny. Napisane mistrzowskim piórem Sławomira Mrożka gwarantują świetną zabawę jak i spojrzenie na samych siebie z olbrzymim przymrużeniem oka.

STRIP-TEASE – w dwóch mężczyznach, tajemniczo wepchniętych w ciasne pomieszczenie, strach przed tajemniczą ręką wyzwala samokrytykę i przyznanie się do win, których nie popełnili. Strach doprowadza ich do strip-tease-u psychicznego a tajemnicza ręka do strip-tease-u fizycznego.

NA PEŁNYM MORZU – płynąc na tratwie, trzech mężczyzn, rozbitków, z powodu braku pożywienia, postanawia wybrać spośród siebie jednego, który poświęci się dla reszty. Sposoby osaczające i wpływające na jednostkę przez pozostałych użytkowników tratwy, jakże wiernie przypominają nam metody manipulacji nami, zwykłymi zjadaczami chleba, przez ludzi żądnych władzy.

Obsada :
Michał Świtała
Łukasz Schmidt
Przemysław Czernik
Andrzej Czernik

REŻYSERIA: Andrzej Czernik
KOSTIUMY: Małgorzata Kowalcze
KOMPOZYCJA ŚWIATEŁ: Grzegorz Cwalina
ASYSTENT REŻYSERA: Justyna Bartman
REALIZACJA DŹWIĘKU: Daniel Jaskuła
REALIZACJA ŚWIATŁA: Wojciech Gieroń

Fragment recenzji:

Publiczność choć raz za razem wybuchała śmiechem ubawiona świetną grą Michała Świtały, Łukasza Schmidta i Przemysława Czernika, musiała zmierzyć się z trudnymi tematami: manipulacją i kwestią wolności.
„Premiera jednoaktówek Mrożka w Eko Studio”
żbik
Gazeta Wyborcza – Opole nr 274