Baczyński

Poznajmy Baczyńskiego nie tylko jako poetę ale przede wszystkim jako człowieka.

Jego twórczość to nie tylko opis wojny ale też przepiękna historia miłosna. Jest mistrzem opisywania skrajnych emocji, których w życiu codziennym sami nie potrafimy nazwać. Dzięki wierszom Baczyńskiego możemy skonfrontować się z tym, co w nas najpiękniejsze. Pozwólmy sobie na to.

Andrzej Czernik z ogromną wrażliwością i pokorą staje się łącznikiem między Baczyńskim a widzem.

Spektakl BACZYŃSKI to nie tylko krótka lekcja historii dla młodzieży i spotkanie z genialną poezją 23-letniego Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jest to przede opowieść o młodym człowieku,  utalentowanym i najważniejszym obok Gajcego poecie Pokolenia Kolumbów. Jest to również historia zwyczajnego chłopaka, któremu w jednej chwili wojna i okupacja przekreśliła wszystkie marzenia.

Spektakl w reżyserii i wykonaniu Andrzeja Czernika

(…)Andrzej Czernik po raz kolejny zaoferował wielbicielom teatru i poezji porcję artyzmu. Oszczędna scenografia Grzegorza Salamona, w której każdy element ma coś do przekazania. Znakomity pomysł szukania inspiracji w stertach szpargałów – przeglądanych na kolanach. Emocje bohatera, który znał Baczyńskiego, a później Baczyńskich, był z nimi w różnych chwilach. Mnóstwo pytań, żadnych odpowiedzi – bo nie sposób nadążyć za błyskotliwą wrażliwością Poety, którego często odbieramy jak piękną piosenkę w słabo znanym języku(…)

(…)W bieżącym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Spektaklem o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, którego premiera odbyła się 7 kwietnia 2018 roku, opolski Teatr Ekostudio włączył się w nurt rozważań, pokazując, jak wiele my, Polacy, straciliśmy.

RECENZJE SPEKTAKLU:
–  Henryk Mazurkiewicz – „Tak dokładnie wiedzieć, że się umrze… teatralny.pl   TUTAJ
–  Andrzej Byra e-teatr  „Baczyński – człowiek, który nie został malarzem”   e-teatr  TUTAJ

MAŁA SCENA

premiera 7 kwietnia 2018

fragment spektaklu „BACZYŃSKI”– reżyseria i wykonanie Andrzej Czernik
Andrzej Czernik zaprasza na spektakl pt.: „BACZYŃSKI”