Główną postacią sztuki jest profesor, człowiek dojrzały. Oczekuje on wizyty swojej swojej nowej uczennicy. Trzecią osobą jest służąca profesora, czuwająca nad nim niczym matka. Akcja dramatu koncentruje się wokół przygotowania uczennicy do egzaminów, mających otworzyć jej drogę do osiągnięcia wyższych tytułów w edukacji.
Jest to czarna komedia, charakteryzująca się absurdalnym i wyrafinowanym dowcipem, obrazująca różnice pokoleniowe. W sposób lekki i dowcipny krytykuje system edukacji. Puenta spektaklu jest dla widza zaskakująca.
Sztuka należy do czołowych dzieł teatru absurdu, które demaskuje różnice kulturowe świata tradycji i nowoczesności
Występują: Waldemar Kotas, Karolina Gorzkowska, Grażyna Misiorowska
Reż. Waldemar Kotas
Scenografia: Grzegorz Salamon
Kostiumy: Małgorzata Kowalcze
Realizator dźwięku: Katarzyna Mulik
Realizator światła: Marcin Mulik
- Spektakl w ramach projektu:
W ramach projektu pn.: „Nie-Sami-Dzielni – rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne – III edycja” Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w Ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027 Priorytet 07 – Fundusze Europejskie wspierające usługi społeczne i zdrowotne w opolskim, Działanie 07.01 – Usługi zdrowotne i społeczne oraz opieka długoterminowa.
W ramach projektu realizowane są działania
1: Aktywizacja kulturalna seniorów w ośrodkach kulturalnych – spektakle
Warunkiem bezpłatnego uczestnictwa w spektaklu (dotyczy seniorów)- zarówno grup jak i uczestników indywidualnych jest uzupełnienie i podpisanie formularza.
- W przypadku braku możliwości czy trudności pobrania formularza ze strony ze strony, prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy
- Informacja dla grup zorganizowanych- pokrywamy koszt transportu ( na podstawie faktury przewoźnika) Ze względu na limit kosztów na pokrycie transportu na 1 spektakl, obowiązuje kolejność zgłoszeń!